O mnie

Mąż, ojciec, inżynier informatyki, niepracujący w branży IT.
Od 7 lat pracuję jako specjalista ds. logistyki w małej firmie handlowo-produkcyjnej.

Bloga, którego przeglądasz, założyłem aby zmienić coś w swoim życiu. Przede wszystkim moim celem jest robienie na co dzień tego, co będzie sprawiało mi najwięcej frajdy i przyjemności. Generalnie zawsze lubiłem programowanie, jarałem się, jak z niczego powstawało coś działającego, usprawniającego czyjąś prace.

Z programowaniem spotkałem się pierwszy raz w gimnazjum, gdzie programowaliśmy z użyciem języka LOGO ruchy jakiegoś elementu (żółwia?). Później w liceum pojawił się PASCAL i pierwsze projekty, manager skoków narciarskich (były to czasy małyszomanii 🙂 ), gdzie użyłem pierwszego poważnego algorytmu, analizującego skille skoczka, do generowania wyników skoków narciarskich i prowadzenia pucharu świata.

Innym poważnym projektem licealnym, była gra SNAKE, też w PASCALu ale graficznym. Panowała era telefonów nokia 3310 a tam królowała ta gra. Moja wersja wzbogacona byla o dodatkowe funkcjonalności, jak skracanie węża, zostawianie po wężu odchodów, zmiana prędkości itp. Bardzo fajne czasy.

Po liceum nie udało mi się pójść na studia, z różnych niezależnych ode mnie przyczyn. Podejmowałem różne prace nie związane z IT, m.in pracowałem na maszynie CNC wyginającej z płaskownika zaprogramowane kształty. Finalnie znalazłem się w dziale logistyki firmy handlowej i obecnie przerzucam papierki, zamówienia, organizuję transporty etc. Nie będę za bardzo rozpisywał się o obecnej pracy. Więcej przeczytacie na moim profiu LinkedIn (jeśli już go uzupełniłem).

Udało w pewnym momencie zacząć studia informatyczne. Dziedzina, która zawsze była mi bliska. Na studiach, jak to na studiach prywatnych, totalne podstawy, C++, C#, Java. Dopiero na specjalizacji zaczęliśmy robić ciekawe rzeczy, Android, Web Serwisy, etc. Studia ukończyłem z tytułem inżyniera w 2016 roku. Jako pracę inżynierską stworzyłem aplikację usprawniającą pracę firmy szkoleniowej z dziedziny BHP. Aplikacja okienkowa oparta o .NET i C#. Głównym jej zadaniem było zarządzanie w sposób uporządkowany firmami, ich pracownikami oraz organizowanie szkoleń BHP.  Jak tylko ogarnę bardziej Gita, wrzucę wszystkie większe projekty na mojego GitHuba.

Tymczasem miłej lektury.